7658159678_0041ab3d5e_z

Dofinansowanie inwestycji – jakie mamy możliwości?

Prowadząc własną działalność gospodarczą, niewątpliwie powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, ze może się ona wiązać z prowadzeniem różnego rodzaju inwestycji. Nie zawsze jednak są to inwestycje małe, bardzo często wymagają one od nas bardzo dużych nakładów finansowych, a co za tym idzie, nierzadko musimy się posiłkować wszelkiego rodzaju dofinansowaniami, które w taki czy inny sposób będą wiązać się z rozwojem naszej firmy.

Dobrze jest jednak wiedzieć, gdzie dokładnie powinniśmy się zgłosić, aby takie dofinansowanie pozyskać. Nie zawsze możemy bowiem samodzielnie skonstruować wniosek o dofinansowanie. Musimy tez przy tym pamiętać o tym, ze tego typu wnioski, zazwyczaj muszą mieć dołączony szereg różnego rodzaju dokumentów, a skompletowanie ich nie zawsze jest łatwe. W takich sytuacjach dobrze zatem poprosić o pomoc fachowców w branży ekonomicznej, którzy nie tylko pomogą nam sporządzić taki czy inny wniosek, ale tez w znacznym stopniu będą pomocni jeśli chodzi o skompletowanie pozostałych dokumentów, których dołączenie do wniosku jest niezbędne.

Złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji, bardzo często wiąże się z tym, że musimy przeprowadzić analizę ryzyka finansowego, które w bezpośredni sposób jest związane z przeprowadzeniem przez nas inwestycji. Takiej analizy, nie jesteśmy jednak w stanie wykonać samodzielnie, dlatego dobrze jest poprosić o pomoc w tej kwestii specjalistów z branży. Nie tylko wykonają oni dla nas taką profesjonalną analizę, ale też możemy mieć pewność, że analiza ta będzie bardzo korzystnie wpływała na całokształt składanego przez nas wniosku.

Bardzo często wymaga się też, aby przy wnioskach o dofinansowania unijne, zawierać różnego rodzaju biznesplany. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ docelowo staramy się o częściowe, bądź całkowite sfinansowanie takiej czy innej inwestycji. Organy które docelowo mają nam przyznać takie dofinansowanie, muszą zatem wiedzieć, na co bezpośrednio przeznaczone będą pieniądze, o które składamy wniosek. Nie należy się jednak bać składania wniosków, bowiem, jeśli poprosimy o pomoc specjalistów, możemy mieć pewność, że takie wnioski, bez większych problemów zostaną rozpatrzone pozytywnie. Sprawdź branżową ofertę http://www.investmenthorizon.pl/

Dodaj komentarz