Skuteczna windykacja należności – jak robić to dobrze?

Windykacja należności, nie jest rzeczą ani prostą, ani przyjemną. Warto jednak wiedzieć, na co powinniśmy zwracać uwagę, jeśli mowa o wyborze najlepszego sposobu na odzyskanie naszych należności. W procesie odzyskiwania należności, możemy wyodrębnić trzy etapy, przy czym ten trzeci etap, jest ostatecznym. Jakie są to etapy i jak skutecznie odzyskać należności? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie państwo w poniższym artykule.

Przede wszystkim – polubowne sposoby

Nikt nikogo nie będzie od razu pozywał do sądu, jeśli ktoś jest komuś dłużny pieniądze. Warto wiedzieć zatem, na co w sposób szczególny zwracać uwagę, jeśli mowa o pierwszym etapie negocjacji związanych z odzyskaniem należnych nam pieniędzy. Tym etapem, są oczywiście negocjacje. Odbywają się one najczęściej bez udziału prawnika, a jedynie dział płatności danej firmy czy instytucji nadzoruje cały proces. To oczywiście pierwszy etap i musimy się liczyć z tym, że nie zawsze będzie on skuteczny.

Po drugie – wezwania do zapłaty

Często jest jednak tak, że polubowne metody próby odzyskania należnych nam pieniędzy, nie przynoszą pożądanego rezultatu. Wówczas, wstępujemy już na drogę postępowania administracyjnego i tym samym, wysyłamy tak zwane wezwanie do zapłaty. Ten dokument, będzie stanowił bazę, jeśli mowa o kolejnych etapach. Oczywiście, kolejne etapy, będą miały miejsce tylko i wyłącznie wówczas, kiedy faktycznie wezwanie do zapłaty nie przyniesie nam pożądanego rezultatu.

Windykacja z prawnikiem

Ostatnim etapem, jeśli mowa o skutecznym pozyskiwaniu należnych nam pieniędzy, jest windykacja. Tutaj wchodzimy już na drogę postępowania sądowego i jest nam potrzebny prawnik, który skrupulatnie cały proces będzie w stanie przeprowadzić. Należy jednak szczególnie podkreślić fakt, że ten etap, jest już ostatecznością.

Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, mieszczącej się pod adresem sokolowski.com.pl – adwokat Lublin. Z cała pewnością, znajdziecie tam państwo wszelkie, niezbędne dla was informacje.

Dodaj komentarz