hard-shoulder-397395_1920

Czy naprawa rozruszników jest opłacalnym rozwiązaniem?

Wymiana rozrusznika na nowy może wiązać się z dotkliwym wydatkiem, szczególnie przy niektórych markach samochodów. Dobrą alternatywą jest naprawa i regeneracja posiadanych mechanizmów.

Skomplikowany mechanizm

Rozrusznik odpowiada za uruchomienie silnika spalinowego. Zadanie, przed którym stoi nie należy do najłatwiejszych. Wiąże się ono z pokonaniem licznych oporów, powstających ze strony tarcia tłoków i łożysk, sprężania czynnika roboczego, zasysania mieszanki paliwowej, czy startujących mechanizmów pomocniczych. W związku z tym, na cały rozrusznik składa się wiele elementów, które pod wpływem tych czy innych czynników mogą ulec uszkodzeniu. Zdecydowana większość konstrukcji to silniki elektryczne szeregowe lub szeregowo-bocznikowe obejmuje takie podzespoły, jak:

  • wirniki,
  • bieżnie,
  • bendiksy,
  • szczotki,
  • tuleje,
  • szczotkotrzymacze,
  • elektromagnesy,
  • przekładnie planetarne

Naprawa rozruszników – czy ma sens?

Oczywiście, że tak! Jeśli znajdziecie kompetentną firmę, naprawa zapewni bardzo duże oszczędności, a wydajność całego systemu nie zostanie obniżona. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę, jak duży jest niezależny rynek części zamiennych branży motoryzacyjnej. Z jednej strony, mamy do czynienia z wielkimi koncernami, które dostarczają producentom aut części na pierwszy montaż OE, równocześnie zaopatrując rynek wtórny. Z drugiej, istnieje całe grono prężnych firm specjalizujących się jedynie w częściach zamiennych. Szeroki wybór, doskonała jakość i świetna cena, to zalety, które obecnie dostępne są dla każdego. Szczególnie polecamy zapoznać się z ofertą takich marek jak Bosch, Valeo, Magneti Marelli, Delco Remy i Hitachi. Wśród mechaników podzespoły tych przedsiębiorstw cieszą się największą estymą. Przechodząc do samej naprawy, zazwyczaj do wyboru są dwie opcje. Wymiana poszczególnych elementów na nowe lub regeneracja już posiadanych. Tutaj znajdziesz więcej informacji http://autoelektroklima.pl/. W związku z wieloma możliwościami i różną skutecznością, a także kluczową rolą, jaką rozrusznik odgrywa w samochodzie, warto dokonać odpowiedniego reasearchu, zanim wybierze się odpowiedniego usługodawcę. Dobrze, jeśli firma dysponuje magazynem z najpotrzebniejszymi częściami. Możemy wtedy liczyć, że proponowana naprawa rozruszników z dużym prawdopodobieństwem przebiegnie szybko i sprawnie. Kolejną kwestią jest sprawdzenie szerokości oferty pod względem obsługiwanych marek. Jeśli wśród nich znajdują się nawet te rzadziej spotykane, możemy to potraktować jako niezawodny znak, że mamy do czynienia z prawdziwymi specjalistami.

Dodaj komentarz