lazienka17

Jak dobrać łazienkę do własnych potrzeb?

Nie ważne czy nasza łazienka będzie minimalistyczna, czy w stylu ekologicznym czy też może dalekowschodnim, jej najważniejszym zadaniem jest zaspokojenie naszych potrzeb. W związku z tym urządzanie tego pomieszczenia trzeba zacząć od odpowiedzi na następujące pytania: Do potrzeb jakich osób jest ona skierowana: osoba samotna, para, rodzina z małymi dziećmi czy starsi ludzie? Jakie są nawyki tych osób: ile czasu spędzają w domu, czy są domatorami, czy mieszkanie jest tylko sypialnią?

Łazienka na miarę potrzeb

Samotny kawaler bez zobowiązań, który tylko śpi w swoim studio, potrzebuje 4-8 m2 na urządzenie łazienki. Nie ma potrzeby montowania w niej wanny, wystarczy kabina prysznicowa i podstawowe urządzenia łazienkowe. Dobrym pomysłem będzie też połączenie z nią toalety, gdzie stylowo sprawdzi się kolekcja Axel Doto. Przeważnie taki osobnik nie będzie miał czasu na porządki, jego łazienka powinna być łatwa w utrzymaniu: podwieszane urządzenia, pod którymi łatwo się sprząta, gładka glazura, której nie trzeba szorować, żadnych dywaników i zasłonek, które trzeba by było prać. Należy również pamiętać, że łazienka młodego kawalera powinna mieścić się w nowoczesnych trendach i realizować jego estetyczne ambicje.

Przy pomocy strefalazienek.pl – Axel Doto urządzisz swoją łazienkę.

Rodzice z dziećmi stawiają przede wszystkim na wygodę i bezpieczeństwo. Nie będą zwracać uwagi na designerskie fajerwerki, tylko proste, funkcjonalne rozwiązania. Nie powinny się tutaj znaleźć schodki, podesty lub inne urozmaicenia, na których dziecko może się przewrócić, czy skomplikowanych ścianek działowych. Przede wszystkim otwartość i przestrzeń, a co najważniejsze – łatwy dostęp do urządzeń łazienkowych. Koniecznie wanna, prysznic dodatkowo. Z pomocą przyjdą tutaj baterie, w których tradycyjne kurki zastąpiono dźwigniami oraz automatyczny korek w wannie. Bez względu czy wnętrze będzie minimalistyczne czy nie, musi być miejsce na podest do przewijania niemowląt, szafkę na kosmetyki, ręczniki i apteczkę. Jeżeli łączymy łazienkę z toaletą, warto też pomyśleć o wiszącym bidecie Axel Doto.

Dodaj komentarz