dzialka3

Odpoczynek w ogrodzie

Przygotowanie do urządzenia swojego ogrodu nie są z pewnością łatwe. Co posadzić, jakie kwiaty, a może ekologiczne warzywa? Rozterki początkującego ogrodnika wymagają czasu, aby zdobył odpowiednią wiedzę. Patrząc w czasopisma, magazyny, szukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Oprócz kwiatów i warzyw, trzeba pomyśleć nad częścią rekreacyjną ogrodu. Po spędzonym czasie w ogrodzie, z pewnością będziemy chcieli odpocząć. Szukamy mebli ogrodowych, namiotu czy drewnianej altanki. Planując miejsce odpoczynku, warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, które będzie nam towarzyszyć w rodzinnych spotkaniach, czasu spędzonego przy kawie i odpoczynku po pracy w ogrodzie.

Kule ogrodowe

Jednym z najprostszych rozwiązań wydaje się postawienie zwykłej lampy. Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem wydają się lampy w kształcie kuli, które oświetlą nam po zmroku taras. Kule ogrodowe charakteryzują się mocnym światłem i z pewnością zadowolą początkującego ogrodnika. Zasilane są kablem, więc trzeba pomyśleć wcześniej o przyłączu do kuli, jeśli chcemy powiesić ją nad tarasem. Wygodnie również postawić taką kulę wokół basenu albo oczka wodnego. Świetnie też podkreśla kolor kwitnących kwiatów po zmierzchu. Kule ogrodowe często montowane są przy wejściach do domu, aby można swobodnie dotrzeć do drzwi domu.

Jak wybrać odpowiednią kulę ogrodową?

Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę to możliwość łatwej wymiany żarówki. W przypadku kul ogrodowych zazwyczaj dokupujemy odpowiednią żarówkę w zależności od preferencji. Inwestując w dobre żarówki LED, oszczędzimy pieniądze a kula będzie nam służyła na lata. Spoglądając na dane techniczne kuli, warto dostosować odpowiednią dla siebie moc światła, rozmiar i kolor. Białe kule ogrodowe różnią się bowiem kolorem światła; od bardzo jasnej bieli po bursztynowy kolor. Kończąc podstawy wyboru kuli, spójrzmy na certyfikat. Mów on o stopniu ochrony przed działaniem wody, pyłu, kurzu i warunków atmosferycznych.

Powyższy artykuł z pewnością pomoże Państwu wybór odpowiedniego oświetlenia do Waszego ogrodu. Będzie można spokojnie w nim odpocząć się i delektować się każdą chwilą w nim spędzoną. Ogród oświetlony blaskiem kul ogrodowych, stworzy klimat miejsca i czasu.

Dodaj komentarz