pies9

Pies – kto i jak skorzysta z jego obecności?

Posiadanie psa nie jest decyzją, która możemy podejmować ot tak sobie. Warto jest dokładnie przemyśleć tę opcję, jako że pies w naszym życiu całkowicie odmieni nasz codzienny plan dnia. Jego obecność w domu sprawi, że będziemy mieli więcej obowiązków na głowie, jednak pomimo tego, posiadanie psa dalej stanowi dużą frajdę. Kto najbardziej skorzysta na przygarnięciu czworonożnego pupila pod swój dom? I czy to prawda, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka?

Pies nie jest dobrym pomysłem dla osób, które nie lubią dużo myśleć o obowiązkach i często zapomina im się o ich dokonaniu lub łapią klasycznego lenia i nie potrafią zmotywować się do działania. Jednak, jeżeli przezwyciężymy niemoc i będziemy codziennie dbali o naszego psiaka, to na pewno odwdzięczy się on nam gorącym uczuciem. Opieka nad psem sprowadza się nie tylko do codziennych czynności, takich jak karmienie, czyszczenie sierści czy wychodzenie na spacery. To również obowiązek w postaci pamiętaniu o kalendarzu szczepień czy wizytach u weterynarza. Pies jak każde żywe zwierzę, a tym bardziej takie, za które jesteśmy odpowiedzialni, wymaga dużych pokładów uwagi i uczucia. Jedynie zapewniając mu odpowiednie warunki jesteśmy w stanie zadbać o jego prawidłowy rozwój.

Jeżeli nie chcemy przeżywać codzienne w domu małego tornada, to znaczy, że szczeniak nie jest dla nas dobrym wyborem. Taki mały pies wymaga od swego właściciela, aby nauczył on go podstawowych zachować, które umożliwiają życie w zgodzie między człowiekiem a psem właśnie. Dlatego biorąc do swojego mieszkania szczeniaka musimy posiadać odpowiednią ilość cierpliwości, aby nauczyć go załatwiania się na dworze. Do tego szczeniaka trzeba nauczyć, aby nie obgryzał meble i zostawił nasze buty w spokoju.

Kontakt w razie kłopotów do specjalisty: http://studiopsiaka.pl/kontakt/.

Jeżeli jednak chcesz poprawić swoją kondycję albo brak Ci kogoś do głaskania, wybór psa, jako domowego pupila jest wręcz idealny. To jeden z najbardziej przyjaznych i wiernych czworonogów, jakie możemy zaprosić do swojego domu. Sprawdza się równie dobrze w przypadku dorosłych, jak i najmłodszych, dla których jest nie tylko maskotką, lecz również nauczycielem odpowiedzialności.

Dodaj komentarz