okulary5

Soczewki kontaktowe miesięczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Soczewki kontaktowe przeznaczone do miesięcznego użytkowania są jednymi z najpopularniejszych rodzajów soczewek przeznaczonych przede wszystkim dla osób o wadzie wzroku wymagającej stałego noszenia szkieł korekcyjnych. Soczewki kontaktowe stanowią dla znacznej części osób wygodną i znacznie ułatwiającą codzienną egzystencję alternatywę okularów. Z tego też powodu sporo tych, którzy rozpoczynają noszenie szkieł od zakupu okularów po pewnym czasie decyduje się na soczewki kontaktowe.

Jak wybrać soczewki kontaktowe noszone przez miesiąc?

Podstawową kwestią przy wyborze tego rodzaju soczewek jest uzyskanie opinii lekarza specjalisty, który biorąc pod uwagę szereg czynników powinien podjąć decyzję, co do noszenia wybranego rodzaju soczewek przez daną osobę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku soczewek noszonych zarówno w dzień, jak też w nocy.
Wybierając soczewki kontaktowe przeznaczone do miesięcznego użytkowania należy zwrócić uwagę na to, czy tego rodzaju soczewki mogą być noszone wyłącznie w dzień, a w nocy przechowywane w specjalnym pudełeczku, czy też mogą być użytkowane również podczas nocnego odpoczynku. Ta druga możliwość jednakże wymaga zachowania specjalnej uwagi podczas użytkowania, bowiem nieustanny kontakt materiału z delikatną powierzchnią oka może wywołać podrażnienia.
W przypadku soczewek przeznaczonych do noszenia co miesiąc należy zwrócić uwagę na opisany i właściwy dla danego modelu sposób czyszczenia oraz regularnej konserwacji.

Niezbędne akcesoria i dodatki

Soczewki kontaktowe stosowane w trybie miesięcznym wymagają zaopatrzenia się w specjalne pudełka do bezpiecznego przechowywania delikatnych soczewek. Użytkownicy tego rodzaju soczewek muszą ponadto zaopatrzyć się w specjalne płyny do regularnego przemywania i pielęgnacji, a także czyszczenia soczewek z nagromadzonych w ciągu dnia ewentualnych drobnoustrojów oraz osadu białkowego.

Sprawdź soczewki kontaktowe w sklepie http://soczewki24.pl/2-soczewki-kontaktowe.

Wybór płynu konserwującego soczewki kontaktowe zależy od rodzaju i grubości materiału, z którego zostały one wykonane.

Dodaj komentarz