sypialnia16

Zalety letniej kołdry

Niby wszyscy wiedzą, że zmienianie kołder na wersję letnią przynosi, wiele korzyści, ale niewielu osobom, chce się to faktycznie robić. Poza tym to jest wydatek, bo trzeba kupić dwie kołdry. W razie ich zniszczenia znowu kupować dwie kołdry. Bardzo dużo zamieszania. Jakie korzyści przemawiają za tym, żeby jednak zainwestować w letnią kołdrę?

Zalety kołdry na lato

Kołdra na lato ma niewielką wagę i grubość. Nie wymaga posiadania dużej ilości miejsca do jej przechowywania. Naturalne jest, że w letnie noce bardziej się pocimy, a nieodpowiednia kołdra jeszcze ten proces nasila. Letnia kołdra zmniejsza temperaturę oraz sprawia, że poprawia się obieg wilgotnego powietrza, co znacząco poprawia komfort snu. Poza tym kołdra tego typu powoduje, że ciało zanadto się nie wychładza i nie budzimy się spoceni, a jednocześnie zmarznięci. Taką kołdrę można nawet zabrać ze sobą na wakacje, bo nie zajmuje wiele miejsca.

Kołdry standardowe i bardzo lekkie

Kołdry na lato różnią się między sobą gramaturą/ grubością, czyli wagą wypełnienia. Ogólnie rzecz biorąc, kołdry możemy podzielić na standardowe i bardzo lekkie. Te standardowe są odpowiednie do stosowania w naszej szerokości geograficznej. Natomiast kołdry ultralekkie są właściwe do spania pod nimi w bardzo ciepłe noce lub w pomieszczeniach, gdzie jest wysoka temperatura w ciągu nocy/ Kołdry takie mogą się między sobą bardzo znacząco różnić wagą, w zależności od ich wypełnienia. Najlepsze są te z wypełnieniem naturalnym, ale niestety również najdroższe.

Kiedy zmienić rodzaj kołdry?

Termin zmiany kołdry z zimowej na letnią i odwrotnie jest bardzo indywidualną kwestią. O zmianie powinniśmy zadecydować sami. Powinniśmy brać pod uwagę temperaturę powietrza oraz nasze odczucie ciepła. Wiadomo, że są osoby, którym ciągle jest zimno. Wiosną najwcześniej możemy zmienić kołdrę w ostatnim tygodniu kwietnia, a najpóźniej w drugim tygodniu maja. Natomiast kołdrę letnią na zimową możemy zmienić już pod koniec sierpnia, gdy nadejdą pierwsze chłodniejsze noce. Te daty są podane bardzo orientacyjnie, bo są lata bardzo ciepłe i dużo zimniejsze.

Sklep internetowy https://posciel-kobi.pl/ – pościel, kołdry, poduszki.

Podsumowując, kołdra letnia zapewnia odpowiednią wentylację podczas snu, dostosowuje temperaturę ciała do temperatury otoczenia. Jest wygodna w użytkowaniu i łatwa do utrzymania w czystości. To tylko kilka powodów, dla których warto zainwestować w kołdrę tego typu.

Dodaj komentarz