Obróbka aluminium – kto się nią profesjonalnie zajmuje?

Aluminium to surowiec wykorzystywany w wielu dziedzinach naszego życia. Dzięki swoim właściwościom stosowany jest do produkcji rozmaitych elementów. W jakich gałęziach przemysłu jest najczęściej wykorzystywany?

Jakie właściwości ma aluminium?

Surowiec ten jest jednym z trzech najczęściej występujących pierwiastków na naszej planecie. Ten nieżelazny metal w czystej postaci jest bardzo plastyczny i łatwo poddać go rozmaitym tłoczeniom. Źródłem aluminium jest boksyt. Surowiec ten cechuje się odpornością na korozję, co ma ogromne znaczenie dla wielu branż. Dlatego produkuje się z niego chociażby blachy i taśmy. Po ten materiał sięga także przemysł lotniczy i kolejowy. Z aluminium powstają także rozmaite podzespoły samochodowe i elementy infrastruktury. Zaletą tego surowca jest także jego waga. Produkty wykonane z aluminium są lżejsze od tych wykonanych chociażby ze stali. Dlatego stosuje się je tam, gdzie ciężar konstrukcji ma ogromne znaczenie. Aby zwiększyć wytrzymałość aluminium dodaje się do niego m.in. żelazo, krzem, miedź oraz tytan. Co ciekawe, surowiec ten doskonale przewodzi ciepło oraz prąd elektryczny. Dlatego tworzy się z niego powłoki kablowe oraz przewody elektryczne.

Obróbka aluminium – gdzie znaleźć dobrego fachowca?

Dzięki wysokiej plastyczności aluminium może być poddawana bardzo precyzyjnej obróbce. Dlatego powstaje z niego tak wiele zróżnicowanych elementów. Mamy tu na myśli chociażby okna, blachy, rury, czy kształtowniki. Dzięki nowoczesnym technologiom współczesna obróbka aluminium jest procesem powtarzalnym i bardzo dokładnym. Duża w tym zasługa zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Pozwoliły one znacznie skrócić realizację zamówień, a także ograniczyć ich koszty. Tego typu usługi świadczy w naszym kraju wiele firm. Warto wybierać te, które stawiają na jakość i terminowość. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://balustradykowalex.pl/oferta/aluminium. Obróbka aluminium składa się z wielu procesów. Jednymi z nich są frezowanie oraz toczenie. Pierwszy z nich pozwala oddzielić warstwę materiału za pomocą obracającego się narzędzia. Toczenie z kolei sprawdza się przy obróbce brył. Za ruch obrotowy odpowiada wówczas przedmiot, podczas gdy nóż tokarski pracuje liniowo. Obróbka aluminium zawsze kończy się szlifowaniem. Dzięki temu produkt końcowy jest gładki i lśniący.

You May Also Like

About the Author: Marcin

Dodaj komentarz